Sıkılaştırıcı Krem Nedir?

Posted by Matrigen 29/05/2018 0 Comment(s)

 

Cilt sıkılaştırıcı kremler gebelik ya da  kilo alıp verme sonucu oluşan ciltte meydana gelen gevşeme sorunlarını çözmek amacı ile üretilen ürünlerdir. Hemen her kozmetik markalarında kolaylıkla bulabileceğiniz bu kremler çeşitli kimyasal maddelerden meydana gelir.

Cilt sıkılaştırıcı krem cildi nemlendirerek canlılık kazandırmaya da yardımcı olur. Cildin kaybettiği elastikiyetini geri kazanmasını sağlayarak doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar.

 

 

Hayatımız boyunca çeşitli etkiler ile cilt yapımızın değişmesi muhtemeldir. Örneğin yirmili yaşlarda sahip olduğumuz canlı ve taze görünen cildimiz kırklı yaşlarda vücuttaki kolajen üretiminin de yavaşlaması ile birlikte kuru, soluk ve sarkık bir cilde dönüşebilir. Özellikle yaz aylarında güneş koruyucu bir krem kullanmadan güneş ışınlarına maruz kalmak da cildin elastikiyetini olumsuz yönde etkileyen faktörlerin başındadır.

Sağlıklı, canlı ve diri görünen bir cildin sırrı nem ve sıkılıktır. Yaşın da ilerlemesi ile birlikte cildin sıkı kalmasını sağlayan qenzimler azalmaya başlar ve cilt sıkılığını kaybetmeye başlar. Bu nedenle de içeriğinde vücudu sıkılaştırıcı maddeler bulunan cilt sıkılaştırıcı kremler cildin yumuşak ve esnek kalmasında en etkili ürünlerdir. Dışardan vücudun nemini bu kremler yardımı ile sağlarken içerden de bol su tüketerek desteklemek gerekir.