Selülit Nasıl Gider?

Posted by Matrigen 22/05/2018 0 Comment(s)

 

Vücudun farklı yerlerinde görülen selülitin en çok görüldüğü yerler bacaklardır. Vücutta biriken yağın lif dokusuna baskı yaparak cilt yüzeyinde kötü bir görünüm oluşturması selülitin oluşum şeklidir. Selülit genelde ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan ve tamamen ortadan kalkması mümkün olmayan bir cilt sorunudur.

Durum böyle olunca da selülit nasıl gider sorusuna verilebilecek çok net bir yanıt olmasa da dengeli beslenme ve düzenli bir egzersiz ile bu sorunu minimuma düşürebilmek mümkündür.

Piyasada bulunan selülit kremleri de selülit görünümünü azaltmada faydalıdır ancak bu kremlerin de içeriden desteklenmesi gerekir. İlerleyen yaşlarda bu rahatsızlık ile yüzleşmek istemiyorsak hemen düzenli bir hayata geçmeli ve stresten uzak durmaya özen göstermeliyiz. Birçok rahatsızlığın başlıca nedeni olan stres ne yazık ki selülit oluşumunu da tetikleyen unsurlardan bir tanesidir.

 

Yeteri kadar vitamini vücudumuza aldıktan sonra uykumuzu da düzene sokmamız gerekir. Çünkü uykusuzluk ve aşırı alkol ve kafein tüketimi de ilerleyen yaşlarda vücudumuzda portakal kabuğu görüntüsünde karşımıza çıkabilir. Fazla kilolardan kurtulmak selüliti tam olarak gidermese de yine kötü görünümün azalması konusunda etkili olacaktır. En çok bacak bölgemizde görülen selüliti gidermenin yollarından bir tanesi de günlük yaşantımıza egzersizi sokmak olacaktır.

Kısa mesafeli yerlere yürüyerek gitmeyi tercih etmek de selülitin giderilmesinde yardımcı bir faktördür. Özellikle ağırlık kullanılarak yapılan bacak egzersizleri vücuttaki yağın deri altında birikmesini engeller ve selülitin giderilmesine yardımcı olur.