Selülit Nasıl Geçer?

Posted by Matrigen 30/04/2018 0 Comment(s)

 

Selülitin oluşumunu tetikleyen birçok unsur vardır. Selülit bir hastalık olmamakla birlikte vücudumuza yerleşen en çirkin görüntüye sahip yağ birikimidir.

Selüliitin en kötü tarafı ise vücudumuza bir kez yerleşti mi kurtulmanın çok zor olmasıdır. Vücut yağlarından oluşmasına rağmen yağ yakma yöntemi ile vücuttan atılması mümkün değildir.

Selülitten kurtulmanın en etkili yöntemlerinden bir tanesi egzersizi günlük hayatımıza yerleştirmek ve her gün düzenli olarak egzersiz yapmaktır.

Bunun yanı sıra günde en az 2-2,5 litre su tüketmek gerekir. Bu şekilde vücuttaki su oranı artarak kan dolaşımı hızlanacak ve selülit oluşumunun önüne geçilecektir.

 

Karbonhidrat oranı yüksek gıdalar tüketmek de selülit oluşumuna neden olacağından bu tip gıdaları çok fazla tüketmemeye özen göstermeliyiz. Düzensiz bir şekilde kilo alıp vermek de selülit oluşumuna sebep olur. Bu nedenle az ve sık yeme alışkanlığı edinmeli ve bir diyetisyen kontrolünde kilo vermeliyiz. Uzun süre hareketsiz kalmak da vücudumuzda yağ birikiminin artmasına neden olacağından selülit oluşumunu tetikler bu nedenle günde en az 10.000 adım atmayı kendimize hedef olarak belirlemeliyiz. Haftada en az beş defa yüksek yoğunlukta egzersiz yapmaya özen göstermeliyiz.

 

Birçok güzellik uzmanı selülitli bölgeyi fırçalamanın lenf sistemlerini uyararak yağları eritmeye yardımcı olduğunu söylüyor. Bu nedenle düzenli olarak selülitli bölgelere bir fırça yardımı ile masaj yaparak selülitlerden kurtulabilmemiz mümkündür.

 

Bunun yanı sıra gelişen teknoloji ile birlikte selülitin giderilmesi için selülit kremi üretilmiştir. Klinik testleri yapılmış, tamamen organik ürünlerden elde edilen bu kremleri kullanarak da selülitten kurtulmanız mümkündür. 

Selülitten kurtulmak için; selülitli bölgeye nüfuz ederek o bölgedeki yağlara direk etki eden kremler, spor ve doğru beslenmeyle beraber selülit probleminizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.