Selülit Kremleri İşe Yararmı?

Posted by Matrigen 11/06/2018 0 Comment(s)

 

Piyasada çok fazla sayıda selülit kremi var. Peki, bunlar işe yarıyor mu? Ya da ne derecede işe yarıyor gibi sorular akla gelmiyor değil.

Kış aylarında çok aklımıza gelmese de yazın gelmesiyle birlikte tatil planları yapılmaya başlandığı zaman ve bikini, mayo giyeceğimizi düşündükçe selülitler hepimizin korkulu rüyası olup çıkıyor. Spor, estetik operasyonlar veya piyasada çok fazla miktarda bulunan selülit kremleri ile çözüm yolları aranmaya başlanıyor.

 

Spor, düzenli ve sağlıklı beslenme, bol su tüketimi gibi unsurlar selülitlerin yok edilmesinde fazlasıyla etkili oluyor. Selülit kremleri bahsettiğimiz unsurlar ile desteklendiğinde ciddi sonuçlar almak da mümkün. Selülit kremi alırken bilinen ve güvenilir markaları tercih etmemiz gerektiği gibi sağlık bakanlığından onaylı olmasına da özen göstermek gerekiyor. Çünkü sağlık bakanlığınca onaylı selülit kremleri hem vücuda herhangi bir zarar vermiyor hem de diğerlerine oranla daha etkili sonuçlar almamızı sağlıyor.

 

Aynı zamanda fazla kilo, sigara ve alkol tüketimi, doğum kontrol hapları, doğum, hareketsizlik ve yanlış beslenme de selülit oluşumunu tetikleyen unsurlar arasında. Bu nedenle de selülit kremlerini kullanırken en iyi sonucu almak için bu unsurlar göz önünde bulundurulmalı ve hayatımıza sporu dâhil etmemiz gerekiyor.