Selülit Tedavisi

Posted by Matrigen 28/03/2018 0 Comment(s)

 

Selülit, cilt altında bulunan yağ tabakasının genişlemesi ile cilt yüzeyinde oluşan portakal kabuğu görüntüsüne verilen bir çeşit cilt rahatsızlığıdır ve aynı zamanda tüm kadınların korkulu rüyasıdır diyebiliriz.

Selülite neden olan etmenler hamilelik, hareketsizlik, bacak bacak üzerine atarak oturma, çeşitli dolaşım bozuklukları ya da hormonal bozukluklar fazla alkol tüketimi, doğum kontrol hapları ve yanlış beslenmedir.  Selülit başlangıçta yumuşak bir doku halinde ortaya çıkarlar ve zamanla bu dokular gelişerek sertlikler oluştururlar.

 

Selülit tedavi edilebilen bir cilt rahatsızlığıdır. Selülit oluşumunda birçok faktör söz konusu olduğu için, selülit tedavisinde de tek bir tedavi yöntemi söz konusu değildir. Selülit tedavilerinde çeşitli masaj tedavileri uygulaması olduğu gibi estetik operasyon uygulaması içeren tedavi yöntemleri de mevcuttur.

 

Selülit tedavisi için farklı yöntemler mevcuttur. Selülitin oluşum sebebine göre ve  selülitin derecesine göre selülit kremi ile masaj tedavisi, vakum terapi, mezoterapi, lipoliz gibi yöntemler uygulanmaktadır. 

Selülit tedavisi yöntemlerinden hangisini uygulasak uygulayalım, bundan sonraki hayatımızda vücutta selülit oluşumunun önüne geçmek için bol su içmek, spor yapmak, yağlı yiyecekleri yememek gibi önleyici tedbirler almamız gerekir.

Etiketler: selülit tedavisi