Gözenek Sıkılaştırıcı Krem

Posted by Matrigen 07/05/2018 0 Comment(s)

 

Gözenek sıkılaştırıcı krem cilt üzerinde oluşan gözeneklerin kötü görünümünü kaybetmek için en çok tercih edilen cilt bakım ürünlerinden bir tanesidir. Cildimizin nefes almasını sağlayan gözenekler çeşitli çevresel faktörlerin etkisi ile tıkanabilir. Bu gözeneklerin tıkanması cildimizde akne ve sivilce oluşumuna yol açar.

 

Cildimize düzenli bir şekilde bakım yapmak ve temiz tutmak siyah nokta ve akne oluşumunu engeller. Gözeneklerin tıkanması için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Her yaşta bu sorunla çokça karşılaşırız. Aslında gözeneklerden salgılanan yağ cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak cildimizi dış etkilerden korumaktadır fakat bu yağın fazla salgılanması ölü hücreleri de beraberinde getirir ve siyah nokta oluşumuna neden olur.

 

Özellikle ergenlik döneminde vücudumuzda fazla miktarda sebum salgılandığı için ergenlik döneminde bu sorunlar daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu tip cilt sorunları için geliştirilmiş gözenek sıkılaştırıcı kremler vardır. Ancak bu kremleri uygulamadan önce gözenekleri iyice temizlemek gerekir. Bunun için cilt yapımıza uygun cilt temizleyiciler ile öncelikle cildimizi biriken fazla yağ ve kirden arındırmak gerekir. Günlük cilt temizliği haricinde haftada bir kez peeling uygulaması yaparak da cildimizi ölü derilerden arındırarak gözeneklerimizi açabiliriz. Daha sonrasında gözenek sıkılaştırıcı kremler ile açılan gözeneklerimizin sıkılaşmasını sağlayarak pürüzsüz ve taze bir cilde sahip olabiliriz.

 

Gözenek sıkılaştırıcı krem alırken mutlaka klinik deneylerden geçmiş ürünleri tercih etmemiz gerekmektedir. Aksi takdire gözenekler açık olduğu için enfeksiyon kapma riski büyüktür. Unutmayalım ki piyasada satılan her ürün yeterince güvenilir değildir.